Toto téma vám bude určitě velmi sympatické, může ve vás vyvolávat hříšné myšlenky anebo třeba začnete i slintat J. Může se zdát, že do šuplíku s názvem zdravý životní styl, nezapadá, ona má ale tolik pozitivních účinků.

Mezi sladkostmi má určitě velmi výjimečné postavení. Je velkým zdrojem energie, proto spoustu aktivních a sportujících lidí po ní sáhne ve správné chvíli.

Čokoláda velmi významně ovlivňuje nervové vzruchy v mozku a tím se zmenšuje napětí a navozuje klid. Obsahuje také v určitém množství kofein, který má své povzbuzující účinky. Dokonce má prospěšný vliv na kardiovaskulární systém. Pravidelné užívání ( to ale hezky zní, měli by jí dávat na předpis :O) )v menších dávkách předchází vzniku krevních sraženin.

A jak jsem se dočetla má i antioxidační účinky. Poskytuje tedy tělu ochranu před volnými radikály, které jsou bohužel produktem naší existence a mohou nám ubližovat.

V neposlední řadě je čokoláda zdrojem hořčíku a také látky zvané tryptofan. Ta zajišťuje zvýšení hladiny hormonu povzbuzující dobrou náladu. No a nesmíme zapomenout na úžasnou relaxační a voňavou čokoládovou masáž. Tyto příznivé účinky se týkají především kvalitní hořké čokolády.

Mléčná čokoláda nemá často s tou pravou čokoládu nic společného. Ano je dobrá, ale plná cukrů, tuků a chemických přísad.

Nejlépe vybírejte čokoládu se 70ti % obsahu kakaa, dávkujte jí pravidelně, ale přiměřeně a nemusíte se trápit výčitkami, že přiberete..