Všichni jistě dobře známe ty správné cesty k získání štíhlé postavy. Přesto se najdou tací, kteří potřebují rychle zhubnout..

Bohužel tento samotný fakt „ rychle zhubnout“ je osvědčený přešlap, mnohokrát vyzkoušený a přesto láká. Jasně, že najdeme na trhu zaručené recepty jak toho dosáhnout. Škoda, že jen krátkodobě a s tvrdým návratem zpět, který se označuje jako jo-jo efekt. Název Jo-jo je více než výmluvný.. V té naší redukční realitě to neznamená nic jiného než stále se opakující snižování a zvyšování váhy. K tomuto režimu dochází při nastolení velmi přísného režimu, který dříve či později vystřídá návrat ke starým zvyklostem. Jde o to, že tyto diety, nemůže nikdo dlouho vydržet. A jak mi kdysi jedna lékařka při jiné příležitosti velmi jednoduše sdělila, že náš organismus se skutečně nedá ošálit, tak přesně reaguje naše tělo. Je moudré, a pokud zjistí, že dostává méně živin, nastartuje úsporný režim v obavě o ještě horší časy a vše, i to málo co přijme, si začne schovávat.

Dochází ke zpomalení metabolismu, a k tomu aby jedinec příště zhubnul, bude muset ještě více zmenšit přísun potravin. A aby toho nebylo málo, tělo když hladoví tak se zbavuje i svalové hmoty. Je to skutečně začarovaný kruh.

Tak tedy nepospíchejte, pracujte na svém jídelníčku pozvolna a uvědomte si, že hlad rozhodně není váš kamarád.