Finská sauna

je vytopena na teplotu 90° C s vlhkostí do cca 15%. Klasická finská sauna slouží k prohřevu těla za vysokých teplot , při kterém dochází k intenzivnímu pocení, jež je střídáno prudkým ochlazením. Tyto cykly se běžně několikrát opakují. Správné saunování slouží k zvyšování obranyschopnosti organismu především před respiračními onemocněními a vede k odbourávání škodlivých látek z těla.

Pára

V kabině je teplota 40°C až 50°C a vlhkost 90%. Prostor je vytápěn teplem z páry. Vhodný poměr páry a vůní v aromatické lázni působí velmi pozitivně na organizmus. Dlouholeté zkušenosti prověřily, že inhalace esencí je velmi prospěšná pro dýchací cesty, a to zejména u osob, které trpí respiračními chorobami.

1. PŘEVLÉKANÍ

před vstupem do prostorů relaxace se převlečte v šatnách. Všechno oblečení si odložte do skříňky, v případě cenností použijte trezor (použití trezoru je bezplatné, klíč si vyzvedněte na recepci

2. SPRCHOVÁNÍ

Před vstupem do saunového světa se umyjte mýdlem a vysušte.

3. NAHOTA

Nahota k saunování patří – v prostoru sauny, páry a zážitkových sprch. Zároveň je v těchto prostorech nutno dodržovat bezplavkovou zónu.V prostoru odpočívárny není možné chodit odhalený.

4. PŘEZŮVKY

Doporučujeme si vzít do prostoru odpočívárny a zážitkových sprch přezůvky vhodné do vody. Přezůvky neberte s sebou do sauny nebo páry.

5. PROSTĚRADLO

V saunovacích nebo parních kabinách si sedněte nebo lehněte na prostěradlo nebo osušku.

6. KONZUMACE

Konzumace vlastního jídla a pití je zakázána, k dispozici je Vám bar, kde lze vše potřebné zakoupit.

7. LEHÁTKO

Když odcházíte do saunové nebo parní kabiny vezměte si s sebou věci, abyste neblokovali lehátko pro ostatní. Věci si uložte do polic k tomu určených.

8. VHODNÉ CHOVÁNÍ

Saunování je zážitek spojení s relaxací a meditací, proto berte ohledy na ostatní a mluvte ztišeným hlasem, v prostorách se pohybujte s rozvahou. Mobilní telefon do saunového světa nepatří, jistě ho máte uložený v trezoru při vstupu.

9. KLÍČ OD SKŘÍŇKY

Pokud s sebou nechcete neustále nosit klíče od skříňky, nechte si je na recepci fitness, obsluha Vám klíč ráda uschová.

10. POŠKOZENÍ VYBAVENÍ

Chceme, abyste se zde cítili jako doma a proto prosíme o Vaši ohleduplnost. Neničte ani jinak nepoškozujte vybavení sauny! V případě úmyslného poškození vybavení sauny uhradí dotyčný škodu ve výši pořizovací ceny.

11. DĚTI

Vstup do saunového světa je možný od 6let věku dítěte. Děti ve věku od 6 – 10 let mají 50% slevu na vstup do saunového světa.

12. DOBA SAUNOVÁNÍ

Maximální doba pobytu v saunovém světě jsou 3 hodiny.

S VÝŠE UVEDENÝMI PRAVIDLY AUTOMATICKY SOUHLASÍTE PŘI VSTUPU DO PROSTOR SAUNOVÉHO SVĚTA. PORUŠENÍM PRAVIDEL RISKUJETE VYKÁZÁNÍ Z PROSTOR BEZ NÁROKU NA NÁHRADU VSTUPNÉHO.